KATEGORİLER

Senkronizasyon Sistemleri


 

 Paralel sistemlerde Konfigürasyon

 

. Tek jeneratör ile tesisin sürekli beslenmesi,

. Çoklu paralel çalışan jeneratörlerle tesisin sürekli beslenmesi,

. Şebeke enerjisine yedek çoklu paralel çalışan jeneratörlerle tesisin beslenmesi,

. Tek veya çoklu paralel jeneratörlerle şebekenin paralel çalışması

. Şebeke enerjisi ile yedek jeneratör veya jeneratörlerin birinden diğerine kesintisiz geçiş sistemi.

 

 

 

İşletmelerin farklı vardiyalarda değişebilen enerji ihtiyaçlarına bağlı olarak kimi zaman büyük jeneratör grupları nominal güçlerinin çok altında çalışmakta ve bu durum da dizel motorlarda teknik problemlere yolaçabilmektedir. Otomatik senkronizasyon panosu ile paralel çalışan sistemlerde jeneratör yedekleme imkanı olduğu gibi düşük demandlı zaman aralıklarında ihtiyaç olan enerjiyi sağlayacak kadar jeneratörün çalışması sağlanmaktadır.

 

Böylelikle yakıt giderleri ve amortisman giderleri azalmakla birlikte, gürültü seviyesi ve egzost emisyon değerleri de düşmektedir.

 

Yani bir nevi güç optimizasyonu yapılarak daha ekonomik ve çevreye duyarlı enerji üretimi sağlanmaktadır.

 

Çukurova Jeneratör, enerji ve güç üretimi sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederek araştırma-geliştirme çalışmalarını bu yönde yürütmektedir.

 

Aynı zamanda, kurumsallığına ve standartlarına rağmen terzi usulü üretim yapabilmekte, müşteri ve proje odaklı çözümler üretebilmekteyiz.

 

1943 Yılı’ndan bu yana iş ve inşaat makinaları sektöründe faaliyet gösteren Çukurova Grubu, jeneratör ve enerji sektöründe yatırımlarına devam ederek, Dünya çapında bir oyuncu olma hedefiyle kararlı adımlarla yolalmaktadır...

 

 

 

 

Aşağıdaki hatalar meydana geldi. Kapat